سبک زندگی

دانش قدرت است

خلاصه نوشته

  • روز بخیر
  • خلاصه مطلب
  • دانش قدرت است
  • متن ساختگی

افراد موفق امروزی کسانی هستند که از رقیبان خود بیشتر می دانند.در سال 1900 حدود 50 درصد آمریکاییان در مزارع زندگی می کردند تا غذای مورد نیاز آن 50 درصد دیگر را تامین کنند. امروز کمتر از 3 درصد جمعیت در مزارع زندگی می کنند و نه تنها غذای مورد نیاز آمریکاییان را تامین می کنند، بلکه مواد غذایی را به اقصی نقاط جهان صادر می نمایند.

ما از عصر کشاورزی به عصر صنعت رسیده ایم. بعد از آن به عصر خدمات و از آنجا به عصر اطلاعات رسیده ایم و حال می رویم که وارد عصر ارتباطات شویم.

امروزه، منبع اصلی ثروت زمین، کار و یا دارایی های دیگر نیست. امروز منبع ثروت دانش، اطلاعات و نظرگاه است.

بزرگ ترین ثروتی که می توانید در اختیار داشته باشید در فاصله گوش های شماست. می توانید با بهره برداری از قدرت مغز خود به آینده ای نامحدود دست پیدا کنید. اگر صاحب یک شرکت هستید، دارایی های اصلی تان ممکن است یک شبه از دست تان خارج شوند. ساختمان تان ممکن است در آتش بسوزد، اما اگر به کارکنان شما آسیب نرسد، می توانید به سمت دیگر خیابان بروید و کارتان را از نو شروع کنید. دارایی هر سازمانی افراد آن سازمان هستند که می توانند ایده هایی ارائه دهند که دیگران بخواهند با پرداخت پول خریدار آن باشند. توانایی تولید ثروت را توانمندی ذهنی و نه توانمندی فیزیکی تعیین می کند.

دانش، منبع عظیم ثروت

منبع اصلی ثروت در روزگار ما دانش است. می توانید از هر جایی که هستید شروع کنید، مهم نیست که چه زمینه ای دارید. می توانید بر ارزش دارایی های ذهنی خود بیفزایید.

بزرگترین ثروتی که می توانید در اختیار داشته باشید، در فاصله ی گوش های شماست.

قاعده ی مهم این است: «دانش قدرت است.» یکی از دلایل مهم  شکست اشخاص در کسب و کار و تجارت این است که علم و اطلاعات کافی را برای انجام دادن آن ندارند. برعکس، یکی از دلایل اصلی موفقیت تجاری این است که کارفرما آنچه را که درباره کارش دارد، بیاموزد.

در خیلی جاها جمله « دانش قدرت است » به چشم ما می‌خورد ولی هر دانشی قدرت است؟ به نظر من هر دانشی توانایی ایجاد قدرت را دارد ولی به شرط اینکه مطابق جمله بالا همراه با درک و فهم باشد.

افراد زیادی را می‌شناسیم که خروار خروار کتاب خواننده‌اند و اگر بخوان برات صحبت کنن خط به خط کتاب‌ها را نقل قول می‌کنند ولی چرا آن‌ها به جای خاصی نمی‌رسند؟ شما الاغی را در نظر بگیرید که بارش کتاب است ولی وقتی بارش کتاب است دلیل بر با دانش بودن الاغ است؟ اشتباه ما در همینجاس موقع کتاب خواندن آن را فقط حفظ می‌کنیم نه درک.

دانش مثل سوخت میمونه و برای تبدیل شدن به قدرت، به موتور „درک و فهم“ احتیاج داره.

دانش بزرگترین قدرت است.

شخصی که مطالب یک کتاب را بخواند و درک کند به قدرت آن نویسنده دست پیدا می‌کند چون شخص نویسنده تجربیات و تحقیقات خود در یک مدت زمانی را با شما به اشتراک گذاشته است. تجربیاتی که شاید سالیان سال با تلاش فراوان به دست آمده و شما با مطالعه و درک آن‌ها به این تجربه چندین ساله دست پیدا می‌کنید و آنگاه از بقیه افراد چندین سال جلو می‌افتید.

اگر شما اهل مطالعه و درک باشید تجربیات زیادی را به دست می‌آورید و به قدرت زیادی می‌رسید. می‌خواید بگید این قدرت به چه دردی می‌خورد؟ وقتی شما در اوایل جوانی تجربیات چندین شخص موفق را دارا باشید و در فکر راه‌اندازی کسب و کاری یا دنبال کردن ایده و خواسته‌های خودتان باشید مجهز به قدرت دانش هستید، قدرت چندین فرد موفق که یاری دهنده شما هستند.

“به همین دلیل است که توصیه زیادی در مورد کتاب و کتابخوانی می‌شود و افراد موفق یکی از کارهایی که به جد پیگیری می‌کنند کتاب خواندن و یادگیری مداوم است. پس از همین امروز برای موفق شدن و به دست آوردن قدرت به واقعیت تبدیل کردن رویاهای‌تان کتاب بخوانید، درک کنید و عمل کنید.”

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.